תוכנית הכנס וסדר יום


יום ג' 20/11/18

09:00
הצלחה בעולם העבודה החדש- מסע בחמש יבשות

כבר הבנו שעולם העבודה השתנה באופן דרמטי וימשיך להשתנות בשנים הבאות. השאלה היא מה עושים עכשיו?
בהרצאה מרתקת זו איילה תיקח אתכם למסע בחמש יבשות שלכל אחת מהן משמעות אדירה ביכולת שלכם להמשיך ולהצליח בעולם העבודה החדש. מודל חמש היבשות הוא מודל חדשני ומרתק המעניק לכל מאזין מפה חדשה להמשך הצלחה. ארגונים בארץ ובעולם כבר משתמשים במודל זה כחלק מהתהליכים האסטרטגיים שלהם.
מרצה: איילה ראובן-ללונג- מומחית לעולם העבודה החדש. מסייעת לארגונים בארץ ובעולם להכין את המשאב האנושי שלהם לעולם העבודה החדש.

10:00
ארוחת בוקר קלה ומפגשי נטוורקינג
10:30
ניהול מצוינות ארגונית

הרצאה זו מטרתה ללמד מנהלים ומומחי משאבי אנוש, כיצד לנתח באופן שיטתי את פעילותם ולפתח תכנית לשיפור מתמיד של המצוינות וההישגים האישיים והארגוניים.

נושאים מרכזיים :
- הבנת המושג מצוינות ארגונית
- הבנת השלבים הנדרשים לניהול המצוינות הארגונית- למידה ותחקיר, תרבות ארגונית המעודדת מצוינות, הצבת מטרות ויעדים, מקצוענות חסרת פשרות
- הצגת גישות הכרחיות בניהול ובמנהיגות להכוונת המצוינות של הארגון
לסיכום:
הרצאה זו תאפשר לכל משתתף לחוות תהליך של ניתוח עצמי וארגוני, תוך בניית תכנית עבודה לשיפור ההישגים וניהול מצוינות ארגונית.
בעידן התחרות האגרסיבית, בניית יתרון יחסי בר-קיימא באמצעות שיפור התהליכים וההישגים הארגוניים, תוך ישום חדשנות, יצירתיות ושיטתיות, הינו מהלך קריטי להבטחת צמיחה ארגונית ורווחיות.
מרצה: פרופ' יעקב קדם - נשיא חברת הייעוץ וההדרכה הבינלאומית INTEPRO, מרצה במוסדות אקדמיים ובמכונים להכשרה ופיתוח מנהלים ברחבי העולם.

11:15
משאבי אנוש משתנים בעולם של הפרעה

בשנים האחרונות העולם בכלל, והעולם הכלכלי-עסקי, בפרט, נכנס לתוך מערבולת של שינויים הסוחפת ארגונים ומשנה סדרי עולם. כפועל יוצא משינויים אילו משתנים ללא היכר מקצועות רבים ובתוכם – ההון האנושי.
כיצד נראים שינויים אילו? איפה הם פוגשים ארגונים? מה יקרה ב2019 וכיצד אנחנו, העוסקים בהון האנושי, אמורים להסתגל לשינויים אילו?
בהרצאתה תדבר הגב' גולדפיין מזווית לא שגרתית על השינויים הדרמטיים בעולם העסקי, על ההשלכות של אותם שינויים על ארגונים, על אנשים ועלינו- אנשי משאבי אנוש
מרצה: ניל"י גולדפיין, קבוצת נירם גיתן NGG, מומחית למידה בזירות המקומית- והגלובלית בנושאים של מנהיגות, ניהול, מנטורינג, גיוון והכלה, חזון ארגוני ועוד

12:15
״זו רק עבודה?!"

הרצאה מרתקת ואקטואלית על משמעות וצמיחה בעבודה
מרצה: ד"ר דנה פרג - פסיכולוגית ארגונית ותעסוקתית, ראשת התכנית לתואר שני בהתנהגות ופיתוח ארגונים ומנהלים, במרכז הבינתחומי הרצליה

13:00
שימור טאלנטים במאה ה 21 | מחוברות ארגונית

אחד ממאפייני עולם העבודה החדש הוא קיצור משמעותי של משך חיי העובד- The Quitting Economy .

ריבוי ההצעות, גמישות בסגנון העבודה ועוד. ארגונים מבינים שהם נמצאים בליבה של בעיה. בהרצאה נכיר פתרונות יצירתיים של ארגונים מובילים ונעלה פתרונות ישימים שיסייעו בשימור עובדי המפתח בארגון לטווח ארוך.
מרצה: איה לחמי פסיכולוגית תעסוקתית (M.A) ויועצת ארגונית בכירה, מתמחה בהטמעת שינויים ארגוניים וליווי מנהלים

13:45
ארוחת צהריים חוויתי במסעדת השף במלון
14:30
מהפכת הלינקדאין השלישית, כל החידושים והטריקים שחייבים לדעת

האם כל כך חשוב ליצור פרופיל בלינקדאין? התשובה היא מאוד ברורה – כן!!
כיום, בעולם בו אנו חיים, השימוש ברשתות החברתיות בכלל ובלינקדאין בפרט הופך עם השנים ליותר ויותר משמעותי, בשל הסיבה שלינקדאין הפכה לרשת העסקית המובילה בתחומה עם מיליוני חברים ברוב מדינות העולם, ומהווה מקור חיפוש על ידי אנשי מקצוע רבים בכל יום ויום.
הדבר הראשון שרוב האנשים עושים כאשר הם מצטרפים ללינקדאין הוא לבנות פרופיל, אך זה כל כך קל להתעלם מהחשיבות של פרופיל טוב. כאשר פותחים פרופיל בלינקדאין צריך להיות מודעים – זה מקום למכור את עצמך, ולהשפיע, ולגרום למועמדים להגיע אלייך!
פרופיל בלינקדאין יעשה פלאות לנוכחות המקוונת שלך, יאפשר גישה ישירה אליך, ויגרום ליותר אנשים לגשת.

זכרו לוודא שמה שהאנשים רואים, זה מה שאתה רוצה שהם יראו.

מה נלמד בהרצאה:
- לינקדאין - הכרות וכלים לשימוש נכון + איך אני ממתג את עצמי וגורם למועמדים להגיע אליי.
- מה ההבדל בין לינקדאין ופייסבוק.
- מעבר על פרופיל ואיך לבנות אותו נכון - לינקדאין משמש כמנוע חיפוש, איך להטמין מילות מפתח כדי לגרום לאנשים להגיע אלי.
- סטטוסים בלינקדאין – מה החשיבות.
- קבוצות בלינקדאין לעומת קבוצות בפייסבוק
- איך להגיע לאנשים הנכונים.
- איך להגדיל נטוורק בצורה נכונה ללא חסימות מצד לינקדאין.
מרצה: לירון ורסנו פרץ - מנכ"לית LVP JOBS המתמחה בהשמת עובדים בתחום השיווק הדיגיטלי

15:30
סיום, חלוקת תעודות ושי אישי