תוכנית הכנס וסדר יום


יום ג' 17/03/20, מלון קראון פלאזה תל אביב

09:00
המותר והאסור בתניית אי תחרות ותקופת צינון בחוזה עבודה אישי

מה מעמדו של סעיף אי תחרות ותקופת צינון האוסר על עובד לעבור לעסק מתחרה או לפתוח עסק דומה; לכמה זמן מותר למעסיק להגביל את העובד; ומה קורה כשעובד מפר את התחייבותו?
בעוד שרצון מעסיק למנוע תחרות ותו לא, לא יוכר בבתי הדין לעבודה כאינטרס שיש להגן עליו, ואילו שנספח שנועד להגן על סודות מסחריים ורשימת לקוחות הינו לגיטימי בהחלט.
עו"ד הלית שמחוני היא שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד AYR, תסביר בהרצאה ייחודית באלו נסיבות ניתן להגביל את העובד לעבוד אצל מעסיק מתחרה; ותסקור היבטי פסיקה חשובים בסוגיה זו.

מרצה: עו"ד הלית שמחוני משפטנית מומחית לדיני עבודה, שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד AYR – עמר רייטר ז'אן שוכטוביץ' ושות'.

10:00
ארוחת בוקר קלה ומפגשי נטוורקינג
10:30
דיני פיטורים ושימוע: שלושת השלבים העיקריים בהליך פיטורים חוקי

פסיקות בתי הדין קבעו משנה סדורה בנוגע להליך פיטורים של עובד. דיני העבודה מיחסים לשימוע, זכות שמוקנית לעובד, ואי קיומה על פי הכללים יכול לפגום בהליך באופן ממשי. לכן יש חשיבות להתכונן מראש ולבצע את ההליך באופן מסודר ועל פי הכללים.
עו"ד מוריה תם – הרשושנים, מומחית למשפט העבודה, תחשוף את שלושת השלבים הפרוצדורליים שיש לבצע בהליך פיטורים של עובד ותסקור את החידושים והפסיקות האחרונות בדיני פיטורים ושימוע.

מרצה: עו"ד מוריה תם – הרשושנים, משפטנית מומחית למשפט העבודה האישי והקיבוצי, שותפה במחלקת דיני עבודה, במשרד הרצוג, פוקס נאמן.

11:15
אחריותו של מנהלי משאבי האנוש לטיפול ולמניעה של התעמרות בעבודה

התופעה ויש שיאמרו מגפת ההתעמרות קיימת ובועטת ומרימה ראש ונשאלת השאלה מה אחריותם של מנהלי משאבי האנוש לטיפול ולמניעה של התעמרות/התנכלות במקום העבודה.
אורלי ג'רבי- מנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד הרצוג פוקס נאמן, תנגיש סט פעולות בהם יכולים מנהלי משאבי האנוש להשתמש לצד מנופים ארגוניים שיש לנקוט, כדי למנוע ולצמצם את התופעה.

מרצה: אורלי ג'רבי- שותפה ומנהלת מחלקת דיני עבודה במשרד הרצוג פוקס נאמן עורכי דין

12:00
הפסקת התרעננות
12:15
מיומנויות תקשורת אפקטיבית בשיחות רגישות

מטרת ההרצאה הוא להציע למשתתפים 'ארגז קסמים' להעצמת הערך הניהולי והארגוני במהלך שיחות בהן עובר מסר רגיש. את התובנות והכלים מההרצאה יוכלו המשתתפים בה להביא אל פנימה, אל המנהלים בארגון שלכם. ההרצאה מבוססת על מתודולוגיות לפיתוח המנהלים של מרכז טל.
• מהי המשמעות של יצירת ערך חיובי גבוה לארגון בשיחות עם מסר רגיש
• מה אנו רוצים להשיג בשיחות משוב ושימוע
• דגשים וטיפים בתחום התקשורת האפקטיבית – הצגת מטרה, קריאת Sub text של העובד, שפת הגוף ובחירת שאלות רותמות, הכלה והצגת כיווני חשיבה לעובד.

מרצה: מיכה שנהב, יועץ ומנחה קבוצות ארגוניות בתחומי התקשורת האפקטיבית, מנכ"ל מרכז טל

13:00
ארוחת צהריים חוויתית במסעדת המלון
13:45
האם דיני העבודה המסורתיים הפכו למיושנים ולא רלוונטיים?

יותר ויותר משימות עבודה שבוצעו על ידי עובדים מוחלפות ברובוטים, תוכנות בינה מלאכותית מחליפות תהליכים של מיון עובדים, קידומם ופיטוריהם של עובדים יבוצע בעתיד הקרוב דרך פלטפורמות אינטרנט שונות. העובד כמו גם המעסיק הופכים להיות אנונימיים, חסרי לאום, זהות, גיל או מגדר.
החוקרת פרופ' שלומית יניסקי רביד, מרצה אורחת באוניברסיטת פורדהאם ומרצה בכירה בקריה האקדמית אונו, בהרצאה ייחודית ומעשית שתברר האם חוקי העבודה המסורתיים, כמו גם יחסי עובד מעביד הופכים למיושנים? והאם אנו צפויים לשינויים גם בדיני עבודה, שרובם חוקקו בשנות החמישים?
פרופ' יניסקי רביד תציג בהרצאתה את הפרשנות החדשה שיש לתת למושגים ישנים בעקבות השינויים המהירים שאת התרחשותם אנו כבר חווים מידי יום ביותר ויותר מקומות עבודה.

מרצה: פרופסור שלומית יניסקי רביד, ביה״ס למשפטים הקריה האקדמית אונו, המייסדת וראש מכון שלום למחקר השוואתי , פרופסור אורח, אונ’ פורדהאם ניו יורק, ראש פרויקט בינה מלאכותית ובלוקצ׳יין CLIP, עמיתת מחקר Yale Law School, ISP.

15:00
סיום, חלוקת תעודות ושי אישי